Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

0
654
Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar
Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Hemen herkesin cüzdanından dolup taşan kredi kartlarının yıllık aidatları da kredi kartlarının sayısını düşünecek olursak dudak uçuklatan rakamlara varmaktadır. Bu durum Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nu harekete geçirmiştir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu halkın cebini artık yakmaması adına alınan yıllık kredi kartı aidatlarını düzenlemeye sokmuş ve her bankaya aidatsız kredi kartı çıkarma zorunluluğu getirmiştir. Peki bu aidatsız kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Kart Aidatı Almayan Bankalar 2020

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun yeni çıkardığı yasa ile birlikte masrafları fazla olan kredi kartları tarih oluyor. Son çıkan yasa ile her banka müşterilerine kart aidatı olmayan ürün ve hizmetler sunmak zorunda kalmıştır. Bunların listesi ise aşağıdaki gibidir;

Bankaların Çıkarttığı Kredi Kart Aidatı Olmayan Kartlar;

 • Akbank’ın Çıkardığı Axess Free Kart
 • İş Bankası’nın Çıkardığı Maximum Kart
 • Garanti Bankası’nın Çıkardığı Bonus Flexi Kart
 • Ing Bank’ın Çıkardığı Pegasus Plus Kart
 • Yapı Kredi Bankası’nın Çıkardığı World Eko Kart
 • HSBC’nin Çıkardığı Concept Kart
 • Odeabank’ın Çıkardığı Bank’O Kart
 • Finansbank’ın Çıkardığı Fix Kart

Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları 2020

Son zamanlarda artan şikayetler ve bankaların müşterilerine mağdur etmesiyle beraber Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu harekete geçmiş ve yasa düzenlemesi yapmıştır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun bu çıkardığı yasaya göre bankaların müşterilerine aidatsız kredi kartı ürün ve hizmetleri vermesi gerekmektedir. Aşağıdaki listede kart aidatı olmayan kredi kartları bulunmaktadır. Kart aidatı bulunmayan kredi kartları;

 • Garanti Bankası’nın Çıkardığı Kredi Kartı Olan Bonus Flexi Kredi Kartı: Bonus Flexi kredi kartının kart aidatı olmaması ile birlikte yaptığınız harcamayı bir sonraki hesap kesim tarihinize erteleyebiliyor. Ayrıca bir diğer avantajı da 50 TL’ye kadar olan harcamalarınızda size ekstra bonus fırsatı da sağlıyor.
 • Akbank’ın Çıkardığı Kredi Kartı Olan Axess Free Kredi Kartı: Axess Free kredi kartı da müşterilerinden kart aidatı almayan kartlar arasındadır. Ayrıca diğer önemli avantajları ise, Axess Free kart ile yapacağınız harcamalardan chip para kazanabiliyorsunuz. Axess Free kartınız ile hem taksitli alışverişlerinizde ödemeyi sonraki aya erteleyebiliyor, peşin olarak yaptığınız harcamalarda da kendiniz taksit yaptırabiliyor ve ertelettirebiliyorsunuz. Axess Free kartınız sizin nakit ihtiyacınızı da düşünerek size hızlı para, taksitli avans ya da sms para olarak nakit para kullandırabiliyor. Axess Free kartınız ile yaptığınız harcamaları da Free Bütçe hizmeti ile kontrol edebiliyor belirlediğiniz limite ulaştığınızda da sms yardımı ile bilgi alabiliyorsunuz.
 • İş Bankası’nın Çıkardığı Kredi Kartı Olan Maximum Kredi Kartı: İş Bankası da müşterilerine aidatı olmayan kredi kartı avantajı sağlıyor. Maximum kart ile bankanıza aidat ödemeyeceğiniz gibi pek çok özelliğe de sahip olabiliyorsunuz. Maximum üyesi firmalardan ve markalardan yaptığınız alışverişlerde MaxiPuan kazanabiliyor ve harcayabiliyorsunuz. Ayrıca Maximum kartınız ile peşin ödediğiniz bir işlemi taksitlendirebiliyorsunuz. Taksitli alışverişlerinizde ve diğer harcamalarınızda ödemelerinizi de erteleyebiliyorsunuz. Maximum kartınız ile İş Bankası bankamatiklerinde vadesiz hesaplarınıza erişim de sağlıyorsunuz. Ulaştığınız vadesiz hesabınız üzerinden ya da Maximum kartınız ile bireysel bankacılık işlemlerini rahatlıkla yapabiliyorsunuz.
 • Yapı Kredi Bankası’nın Çıkardığı Kredi Kartı Olan World Eko Kredi Kartı: World Eko kartınız ile Yapı Kredi Bankası’na kredi kartı aidatı ödemezsiniz. Yapı Kredi Bankası’nın World Üyesi İşyerleri Ağına sunduğu imkanlardan da faydalabiliyorsunuz. Bunlardan en önemlileri ise standart taksit ve Worldpuan imkanları. World Eko kredi kartınız ile World üyesi iş yerlerinden yaptığınız harcamalar Worldpuan birikir ve birikir ve bu puanlarınızla isterseniz alışveriş yapabilir isterseniz de Turkcell’den TL ya da dakika satın alabilirsiniz.
 • Enpara.com’un Çıkardığı Kredi Kartı Olan Enpara.com Kredi Kartı: Enpara.com çıkardığı kredi kartından kart aidatı almıyor. Bunun yanında bir de size kredi kartı aidatı ödüyor. Bunun için Enpara.com kredi kartını düzenli kullanmanızı koşul koyuyor. Eğer Enpara.com Kredi Kartı’nı düzenli kullanırsanız en az iki yıl yıllık 100 TL olarak kart aidatı alabilirsiniz. Enpara.com Kredi Kartı’nın size sunduğu diğer hizmetler ise taksitli alışveriş ve kampanyalar. Ancak bunun için QNB Finansbank ile anlaşmalı üye iş yerlerinden alışveriş yapmanız gerekmektedir. Atlamamanız gereken konu ise CardFinans’a özel olan kampanyalar ve taksit avantajlarından yararlanamıyorsunuz.
 • TEB’in Çıkardığı Kredi Kartı Olan Sade Kredi Kartı: TEB’den alacağını Sade Kart ile TEB’e kart aidatı ödemezsiniz. Ancak Sade Kart harcamalarınızı sadece peşin ödeme işlemi ile kullanabileceğinizi unutmayın. Sade Kart ile taksitli alışveriş yapmak istiyorsanız 100 TL ve üzeri bir harcama yapmalısınız. 100 TL ve üzeri harcamanızı taksitlendirirken faizi karşılığında bu işlemi gerçekleştirebiliyor buna göre de 3, 6, 9 ya da 12 taksite kadar yaptığınız harcamayı taksitle ödeyebiliyorsunuz. Ayrıca yaptığınız alışverişi yine faizi karşılığında 30, 60 ya da 90 gün erteleyerek ödeyebiliyorsunuz. TEB Sade Kart’ın size sunduğu avantaj ise, hafta içi yaptığınız alışverişlerin toplamı 100 TL’ye ulaşırsa haftasonu sinema, tiyatro harcamalarınızda %50 indirimden faydalanıyorsunuz. Ancak bunu her alışverişinizde kullanamıyorsunuz. Bir ekstre döneminde en fazla alabileceğiniz indirim 50 TL olarak sınırlandırılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz