Defacto Maaşları ve Çalışma Şartları

0
604
Defacto çalışma şartları

Uygun fiyatlı kıyafet alışverişi yapmak için AVM ve alışveriş caddelerinde ilk uğradığımız mağazalardan biri olan Defacto, sportif şık ve sportif rahat, günlük giyim ürünleri ile Türkiye’nin pek çok farklı yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Ürün seçeneği ve müşteri kitlesi her geçen gün genişleyen Defacto, çalışan kadrosunu da belirli periyotlarla genişletiyor. Siz de onlardan biri olmaya karar verdiyseniz ve “Defacto çalışma şartları nasıldır?” diye merak ediyorsanız, bu yazıda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Haftada kaç gün, günde kaç saat, nasıl bir çalışma şekli var? Çalışanların izin ve diğer hakları neler? Hangi pozisyonda ne kadar maaş veriyorlar? İşte, Defacto maaşları ve çalışma şartları!

Defacto Çalışma Şartları 

Defacto, çalışma şartları açısından diğer pek çok giyim mağazası ile benzerlik göstermektedir:

  • Haftada 6 gün çalışma ve 1 gün izin
  • Günde 8 saat, haftada 45 saat çalışma
  • Yemek ve çay molaları
  • 1 yılını dolduran çalışanlara 14+2 gün izin
  • Sabah/akşam değişen vardiya ile çalışma
  • Resmi tatil dışında mesai ödemesi yapılmamaktadır.

Defacto Maaşları

Bir Defacto mağazasında; kasiyer, müşteri danışmanı, mağaza müdür yardımcısı ve mağaza müdürü olarak çalışabilirsiniz. İş deneyimlerinize göre çalışacağınız pozisyon da değişiklik gösterecektir.

Kasiyer ve müşteri danışmanı olarak çalışan biri, asgari ücret alarak işe başlamaktadır. Tabi, maaşın yanı sıra yemek, yol ve prim gibi yan haklar da mevcuttur. Prim uygulaması ile çalışan Defacto çalışanları, asgari ücrete ek olarak ortalama %10-15 oranında prim de almaktadır.

Defacto, çalışanlarına yemek ücreti vermektedir. Bununla birlikte, yol ücreti de firma tarafından karşılanmaktadır. Bazı mağazalarda, özellikle de AVM’de yer alan mağazalarda çalışan personeller, personel servisinden de yararlanabilmektedir.

Çalıştığınız mağazanın belirli ciro hedeflerine ulaşması durumunda, ortalama %10-15 oranında prim kazanmanız da mümkündür. Kısacası, bir Defacto mağazasında kasiyer ya da müşteri danışmanı olarak işe başladığınızda; asgari ücrete denk gelen maaşa ek olarak yol ücreti, yemek ücreti ve prim gibi ekstra ücretler de almanız mümkündür.

Defacto mağazalarının büyük bir bölümünde part time çalışma olanağı da mevcuttur. Tam gün çalışan biri için haftalık çalışma saati 45 saat iken, part time çalışan biri için bu rakam 30 saattir. Bazı mağazalarda part time çalışanlar günde 3 ve bazı mağazalarda günde 6 saat çalışmaktadır. Part time çalışmanız durumunda, günlük ve haftalık çalışma saatleriniz mağazaya ve mağaza yöneticisine göre değişkenlik gösterecektir.

Defacto maaşları, mağaza müdür yardımcısı ya da mağaza müdürü olmanız durumunda artış gösterecektir.

Defacto 2020 Maaşları 

Defacto mağazalarında işe girmeyi planlıyorsanız ya da başvurunuz olumlu sonuçlandıysa, 2020 yılı içerisinde alacağınız ortalama maaş tutarı 2300-2500 TL civarında olacaktır. Mağaza müdür yardımcısı için ortalama kazanç 2500 TL ve mağaza müdürü maaşları 3000 TL civarındadır.

Defacto İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Giyim sektöründe kariyer yapmak için Defacto iş başvurusunda bulunacaksanız; çevrimiçi kariyer sitelerinde yayınlanan Defacto iş ilanlarına başvuru yapabilir ya da firmanın resmi internet adresini ziyaret ederek Kariyer bölümünden size uygun pozisyona başvuru yapabilirsiniz. Başvurulara olumlu dönüş olması durumunda, firma ortalama 3 gün ile 3 hafta içerisinde size dönüş yapacak ve insan kaynakları ile görüşmeniz sağlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz