Gratis Maaşları Ne Kadar?

0
64
Gratis Maaşları Ne Kadar?
Gratis Maaşları Ne Kadar?

Gratis, günde 8 saatlik mesai süreleri ve haftalık 6 gün çalışma süreciyle birlikte son dönemin en dikkat çekici mağazaları arasında yer almaktadır. Mesai saatlerinin dışında ekstra çalışma gibi bir durumda ekstra ödeme alınması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle, 8 saatlik çalışma faaliyetleriyle ilgili olarak doğrudan günde 12 saate çıkan bir mesaiyle karşılaşılmamaktadır. Sigara molası, tuvalet molaları, yemek molaları da dahil olmak üzere çalışma süreniz sabit olduğu için, sabahçı veya akşamcı olarak çalışmalarınızı sürdürebiliyorsunuz.

Gratis bünyesinde görev almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birçok durum bulunmaktadır. Özellikle düzenli olarak kasadaki yoğunluğun azaltılması gerekmekte ve temizlikle raf düzenine dikkat edilmelidir. Gerekli iş vasıflarının ve yapılması gerekenlerin neler olduğu, detaylı bir şekilde mağaza müdür yardımcıları tarafından yeni personele anlatılmakta ve detaylı bir şekilde öğretilmektedir. Güncel durumlara uygun hareket edilmesi halinde, yeni dönemin asgari ücret tutarlarıyla süreci değerlendirmek mümkün olmaktadır.

Gratis Satış Danışmanı Maaşları Ne Kadar?

Gratis satış danışmanları 2324 Türk Lirası asgari ücret + 350 Türk Lirası yemek parası almaktadır. Bunun dışında, zaman içerisinde doğrudan işçinin alabileceği yeni görevler ve pozisyonlarla birlikte ücretinde artış görülmesi mümkün oluyor. Kasiyer olarak pozisyonunuz belirlendiği ve kayıtlara geçtiği taktirde alabileceğiniz ücret ise, asgari ücretin ortalama dörtte biri daha yüksek olmaktadır.

Gratis bünyesinde satış danışmanı olarak çalışacağınızda asgari ücret alırken, kasada kasiyer görevinde çalışacak olmanız halinde ise alacağınız ücret an itibariyle 2800 Türk Lirası’na yakın bir tutardır. Bu nedenle güncel duruma uygun şekilde pozisyonunuzun belirlenmesi sağlanmaktadır. Zaman içerisinde statü kazanmanız ve müdür yardımcısı veya müdür olmanız durumunda ise maaşınızda ciddi oranlarda artış oluşturulabilmektedir.

Gratis Mağaza Müdürü Maaşları Ne Kadar?

Mağazanın müdürü tarafından 2019 yılında alınan maaş yaklaşık olarak 3000 Türk Lirası seviyesinde belirlenmekteydi. Bu durumun yanı sıra direkt olarak mağaza müdürlerinin 2020 yılındaki asgari ücrette yaşanan zamla birlikte maaşları da yenilenmiştir. Ortalama 3500 ila 3800 Türk Lirası aralığında müdür maaşı veriliyor olmasından ötürü, zaman içerisinde sınavlarla ve mülakatlarla birlikte mağaza müdürlüğüne yükselmek mümkün olmaktadır.

Genellikle Ankara veya İzmir gibi şehirlerde bulunan müdürlerin, Ardahan, Şanlıurfa gibi ülkenin diğer yerlerine yönlendirilmesi söz konusu değildir. Bundan ötürü doğrudan hangi şehirde olduğunuza bağlı olarak, kendi şehrinizdeki personel ihtiyacına uygun bir şekilde mağaza müdürlüğü görevini üstlenebilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Mağaza müdürleri ile normal personel arasında, sodexo veya diğer kartlara aracılığıyla elde edilebilecek olan yemek paraları arasında fark bunmamaktadır. Güncel ödemelere uygun şekilde doğrudan yemeğe dair yapılan ödemeleri de hesaba kattığınızda, mağaza müdürü olmanız halinde 4000 Türk Lirası’na yakın bir ücreti Gratis bünyesinde almanız mümkün olacaktır.

Gratis Personel Maaşları Ne Kadar?

Gratis, personelleri için iki vardiya belirlemekte ve farklı vardiyalarda çalışılması talep edildiğinde daha az veya daha yüksek ücret ödemesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle özellikle personel maaşları, günlük 8 saatlik mesai süresi içerisinde, sabahçı veya akşamcı olarak çalıştıktan sonra, haftalık 6 gün çalışmaya yönelik belirlenmiştir. Haftada 1 gün izne sahip olduğunuz mağazada, çalışılabilecek birbirinden farklı pozisyon bulunmaktadır. Kasiyer, mağaza müdür yardımcısı, mağaza müdürü, depo sorumlusu, ürünlerin depodan mağazaya taşınmasıyla görevli olan kişiler arasında maaş farkı bulunuyor. Bu nedenle her bir pozisyon için özel olarak inceleme yapılmış ve 2020 yılında da buna uygun şekilde yeni ödeme tutarlarının öğrenilmesi sağlanmıştır.

Gratis tarafından gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde, mağaza çalışanları için ülkenin her yerinde en az 2324 Türk Lirası ödeme yapılmaktadır. Gratis mağazalarının en düşük maaşı asgari ücret olması nedeniyle, kasiyerler de ortalama 2600 ila 2700 Türk Lirası aralığında bir ödeme alabilmektedir. Personel maaşlarıyla ilgili açıklanan yeni dönemin ortalamasına uygun bir şekilde ödemeleri direkt olarak yemek ücretinin dışında olacak şekilde hesaplamak mümkündür. 350 ila 400 Türk Lirası aralığında yemek ücreti, Sodexo gibi kartlar üzerinden çalışanların kartlarına yansıtılmaktadır.

Mağaza müdürü olarak görevini sürdüren bir çalışanın alabileceği ücret ile diğer personellerin alabileceği ücret arasında büyük bir fark bulunmaktadır. Müdür ve üst düzey yetkili statüsünde yer alan personelin bir mağazada görevli olduğu süreçte, asgari ücretin ekstra %40’ı maaş alması sağlanmaktadır. Güncel asgari ücretin 2324 Türk Lirası seviyesine çekildiği göz önünde bulundurulduğunda, özellikle 3500 Türk Lirası’na yakın bir ücret almaları mümkündür. Mağazalarda müdür yardımcısı statüsünde yer alan personel ise bu kadar yüksek bir ücret almak yerine, özellikle ortalama ücreti 2500 Türk Lirası olarak kayıtlara geçmiştir. Bu ücretlerin dışında, 350 ila 400 TL aralığında yemek parasını ise nakit veya hesaba yatırılacak şekilde almanız yerine, yemek parasını buna yönelik kartlarla birlikte kullanabilmektesiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz