Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri

0
931
Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri
Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri

Hibe almak amacıyla özel proje türlerinden yararlanılmasını sağlayacak şekilde KOSGEB tarafından koşullar yayınlanmaya devam ediliyor. Türkiye’nin her yerinden tüm proje yapılarının incelendiği, herkes tarafından tüm projelerden faydalanılması sağlanan bir süreç ortaya çıkıyor. Hibe almak, projelerin her birinde çeşitli ödemeleri hiçbir geri ödeme olmaksızın elde edebilmek mümkün oluyor. Bunun için KOSGEB açıklamalarına ve özel olarak belirlenen şartlara uygun şekilde başvuruda bulunulması ve yatırım yapılması önem teşkil ediyor.

Hibe Almak İçin Uygulanacak Projeler

Hibe almak amacıyla projenin yapısına uygun bir şekilde gerekli hazırlıkları yapabilecek şekilde planı oluşturmanız gerekiyor. Bir şahsın veya kurumun direkt olarak hibe projesi olarak tanıttığı projenin dışında bir amaç için hibeyi kullanması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu nedenle hem kamu kuruluşlarının korunması hem de ekonominin gelişmesini destekleyecek şekilde özel politikalara uygun bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor.
Ancak bu sayede, hibe almak için aşağıdaki projelerle ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz. Resmi kurum tarafından gerekli olan evraklar, projeler belirlendikten sonra yapılması gerekenler detaylı bir şekilde açıklanıyor. Bunlara bağlı olarak başvuruda bulunacağınız projeye bağlı olarak ne kadar hibe alacağınız da değişebiliyor.

Hibe Desteği Verilen Projeler Hangileri?

Gerekli olan şartları karşılayabilecek, her zaman için hibe desteği elde edilebilen ve bu alanda koşullar doğrultusunda talepte bulunulabilecek pek çok farklı iş türü bulunuyor. Aşağıda yer alan iş çeşitleri, bugüne kadar çoğu başvuruda şartlara uygun hareket edildiği için, olumlu sonuç elde edilebilen iş türleri olarak ilgi görmeye devam ediyorlar.
Kendi işinizin patronu olmak ve çok yüksek gelirlere ulaşabilmek amacıyla gerekli olan çalışma sürecinin ortaya çıkmasını sağlamalı, yetiştiricilik için taleplerinizi özel olarak oluşturmalısınız. Çok uzun yıllardır ilgi gösterilmeye devam edilen, KOSGEB tarafından da gerekli şartların karşılanması halinde hibe verilen projeler arasında, aşağıda yer alan proje örnekleri bulunuyor;

Elbette her proje onay alacak diye bir durum yok. Ancak yine de Kosgeb destek alabilecek faaliyet alanlarına birkaç örnek vermemiz gerekirse;

 Kosgeb Destek Alabilecek Faaliyet Alanlari

  • Mantar yetiştiriciliği
  • Tava dondurma işi
  • Gezen tavuk yumurtası işi
  • Yarasa gübresi toplama işi
  • Solucan gübresi işi
  • Dondurulmuş yoğurt
  • Oyun merkezi kurma işi

Hibe Almak İçin Proje Önerisi

Şartlara uygun hareket edildiği taktirde, yukarıda yer alan her bir proje başvurusunda istenen sonuç elde edilecektir. Güncel ödeme şartlarına bağlı olarak, kısa süre içerisinde hibe tutarını alabilir ve işinizi kurabilirsiniz. Projenizin geçerli olabilmesi için, izin verilen yapıda bir iş yapmanız gerekiyor. Ancak bu sayede hibe almak için proje önerilerine uygun şekilde ödemeleri işinizi oluşturmak ve büyütmek amacıyla değerlendirebilirsiniz.

Farklı bir amaçla hibe elde edilmesi mümkün olmadığı gibi, hibenin üzerine kredi alabilir ve krediyi de girişimcilere özel olarak belirlenen oranlarla elde edebilirsiniz. Herkesin değerlendirebileceği şekilde çok uzun süredir binlerce işveren için oluşturulan ortamın gelişime uygun bir hale getirilebileceği belirtiliyor. Mağdur olmamak, projeye uygun hibeyi alabilmek için, koşullara uygun olan meslek gruplarına yönelik yatırım yapmanız gerekiyor.

Hibe Verilen Proje Çeşitleri

Hibe verilen, herkesin faydalanabileceği şekilde başvuruda bulunulabilecek çeşitli projeler bulunuyor. Hibe almak, gerekli olan şartları karşılamak için yapılacak olan tüm başvurularda bazı projeler ön plana çıktığı için, pek çok kişi bu proje türlerine dikkat ediyor. Hibe alınması için gerekli olan projeler üzerinden başvuruda bulunabilir, tüm projelerle ilgili talepleri karşılayarak, istediğiniz işe dair girişimleri değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca İş Planı Örneğine ihtiyacınız varsa; İş Planı Örnekleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz