İhracat Fazlası Ürün Satan Yerler

0
677
İhracat fazlası ürün satan yerler
İhracat fazlası ürün satan yerler

İhracat fazlası mallarda satışa sunulan firmaların her biri farklı fiyatlar ve ürünlere göre farklı dönemlerde hizmet vermektedir. Ayakkabı üreten bir firmanın yurt dışına satmak üzere belirli kurumlarla yaptığı anlaşmaların zaman içerisinde iptal olması söz konusudur. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde veya ekstradan üretilen modellerin satılması gerektiği durumlarda ise iç piyasadan faydalanmak istenmektedir. Siz de kemer, pantolon, şort, spor ayakkabı, elbise, sweatshirt, abiye de dahil olmak üzere birçok markaya ve modele uygun fiyatla erişebilmektesiniz.

İhracat Fazlası Ürünler Nereden Alınabilir?

Ürünlerin güncel fiyat bilgilerine, kurum tarafından satışa dair bilgi verildiğinde erişilmesi mümkün olmaktadır. Her kurum tarafından sürekli olarak ihracat fazlası adı altında malların üretilmesi ve piyasaya sürülmesi mantıklı değildir. Normalde 100 Türk Lirası olan bir ayakkabının, ihracat fazlası olması durumunda fiyatını ortalama 60 ila 70 Türk Lirası seviyesinde görmek mümkündür. Defolu olması halinde ise 50 Türk Lirası’na varan güncel fiyatlarla bile karşılaşılması son derece doğal kabul edilmektedir. Her ne kadar neredeyse tamamen otomatik bir şekilde üretim süreci yönetiliyor olsa da, belirli mallarda defo görülebilmektedir. Bu nedenle doğrudan ihracat fazlası olan ürünlerin satın alınabileceği kurumlara, kendilerinin yapacakları duyuruları inceleyerek erişebilmektesiniz.

Firmaların adresleri, nasıl satış yaptıkları tamamen dikkatli bir şekilde değerlendirilmek durumundadır. İnternet üzerinden, defolu veya ihracat fazlası ürünleri sattığını belirten kurumlarla iletişime geçerken dikkat etmeniz gereklidir. Aynı zamanda, internetten gerçekleştirilen kıyafet satışlarında da ürünlerin defolu olup olmadığının öğrenilmesi şarttır. Fazladan üretilmiş veya satılamamış malların size pazarlanması, defolu modellerin size pazarlanması sizi sadece bu konu hakkında bilginiz olmadığı taktirde mağdur edecektir. Bu durumlarla karşılaşılmış olan mallar ise müşterinin de talebi doğrultusunda her zaman için en uygun fiyatlarla satın alınabilecek bir yapıya sahip olmaktadır.

İhracat Fazlası Defolu Ürünler

İhracat fazlası ürünlerin güncel fiyatları, piyasada satılanlara kıyasla çok daha uygun bir yapıya sahip olmaktadır. Bu nedenle direkt olarak toplu bir şekilde ihracat fazlası olan mallara ilgi gösteren kişi ve kurumların sayısı azımsanmayacak ölçüde olmaktadır. Satın alınacak olan malların yapısıyla ilgili detaylı bir şekilde bilgi alınması son derece önemlidir. Her zaman için Ankara, İstanbul, Adana, İzmir gibi şehirlerde özellikle farklı ülkelere gönderilmek üzere üretilmiş olan ürünler dikkat çekmektedir. Sadece pantolon, kazak ve tişört için değil, kemer ve ayakkabı da dahil olmak üzere onlarca farklı parça ile model için talepler son derece yoğundur. Her zaman ihracat fazlası malları, dış ülkelere satış yapan kurumlarla iletişime geçerek temin edebilme olanağına sahipsiniz.

Giyim sektöründe dış pazara çok yüksek oranda satış yapan bir ülke yapısına sahip olmamız nedeniyle, belirli dönemlerde ve ürün modellerinde talep bir anda kesilebiliyor. Bu durumda iç pazarın hareketlenmesi ve en azından maliyetin çıkarılabilmesi için direkt olarak ihracat fazlası veya defolu tanımlarıyla birlikte piyasada yüksek sayıda mala ulaşılabiliyor. Taleplerinizin karşılanması amacıyla birkaç adet satın alabileceğiniz gibi, bu ürünleri çok daha uygun olan fiyatları sayesinde satın alabilir ve satışa sunabilirsiniz. Hem maliyetin düşük olması hem de sadece bir arz talep dengesizliğinden dolayı ortaya çıkan sonuçtan siz de yararlanabilmektesiniz.

İhracat Fazlası Ürün Fiyatları

Örnek olarak 100 bin pantolon talebi olması ve 110 bin adet üretim yapılması durumunda, bir süre sonra talebin 90 bine inmesi halinde 20 bin pantolon elde kalmaktadır. Bu durumda direkt olarak pantolonların iç pazarda piyasaya bir şekilde sürülmesi gerekmektedir. Aksi taktirde, maliyet nedeniyle kurum bütçesinde ciddi bir boşluk ortaya çıkabilir. İhracat fazlası olarak tanımlanan ürünlerin her birinin satışıyla ilgili süreçte güncel fiyatları, normalde iç pazarda satışa çıkarılacakları ücretten çok daha uygun olmak zorundadır. Aksi taktirde doğrudan iç piyasada ilgi görmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Güncel ürün fiyatlarına dair bilgi edinmek, defolu olup olmadıklarını öğrenmek ve bunlara bağlı olarak gerekli girişimlerde bulunmak her zaman için önemli olmaktadır. Bu nedenle direkt olarak yenilenen ürün değerleri hakkında bilgi sahibi olabilir, toplu satın alımlarda yapılacak indirimlerden de büyük ölçüde yararlanabilirsiniz.

Toplamda 10 bin Türk Lirası maliyetle temin edebileceğiniz malları, ihracat fazlası ve defosuz ürünler olması durumunda 6 bin Türk Lirası civarında satın alma olanağınız bulunabiliyor. Bunun yanı sıra defolu olduğu bilinen ve müşterilere bununla ilgili bilgi verilen modeller de genelde üst düzey, çok şubeli mağazalar yerine pazarlarda satışa sunulmaktadır. Daha uygun fiyatla defolu ürünlere ilgi gösterenlerin sayısı da bir hayli fazla olduğu için, bu ürünlerin hangi şehirde ve ne zaman satışa sunulduğuyla ilgili durumu değerlendirmek yeterli olacaktır. Sadece tek bir firmanın veya üreticinin bu yönde ilanı olmadığı için, ticari faaliyetleri düzenli olarak takip ettiğinizde mutlaka, fazla olan ve indirimli ürünlere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz