İngiltere’de Çalışmak

0
788
İngiltere'de Çalışmak
İngiltere'de Çalışmak

İngiltere’de çalışarak para kazanmanızı sağlayacak iş kolları için çok farklı aralıklarla gelir elde edilebilecek ortalama ücretler bulunuyor. İngiltere’ye giderek bu ülkede para kazanmak ve birikim yapmak isteyenlere özel olarak ülkenin genel yapısına uygun şekilde inceleme yapmaları gerektiği vurgulanıyor. Ülkede yapılacak işlerde vasıf gerekmemesi, asgari ücret tanımıyla ödeme alınacak olması durumunda, 2019 yılı itibariyle ülkede alınabilecek en düşük ücret olan 1100 Pound tutarındaki maaşla, ortalama seviyede geçim mümkün oluyor.
Vasıfsız kişiler, eğitimleri gerekmeyen iş alanlarında çalışarak, başlangıçta bu tutarda maaş alabiliyorlar. Vasıflı ve eğitimli kişiler ise çalıştıkları işlere bağlı olarak başlangıçta 2000 Pound, 4 – 5 yıl geçtikten sonra ise 4 bin ila 5 bin Pound arasında ortalama maaşa sahip olabiliyor.

İngiltere’de Çalışmak İstiyorum

İngiltere İş İmkanı, İngiltere İş İlanları

İngiltere’ye giderek bu ülkede çalışmak istediğinizi belirteceğiniz firmalar, size özel davetiyeler gönderebilir ve vize almanızı çok daha kolay bir hale getirebilir. Ne kadar süre çalışacağınıza bağlı olarak, başlangıç maaşınızla, firmanın belirlediği şartlara uygun bir şekilde geliriniz zaman içerisinde ikiye katlanabilecektir.

Özellikle İngiltere’de iş imkanları hem vasıflı hem de vasıfsız kişiler için uygun olduğu için, yabancı uyruklular da iş bulma konusunda sorun yaşamıyorlar. Özellikle hizmet sektöründe, İngilizce bilen yabancı uyruklular direkt olarak asgari ücretle başladıkları işlerinde çok kısa süre içerisinde daha yüksek maaşlar alabiliyorlar. Herkes tarafından yararlanılabilecek, uzun süredir ilgi gösterilmeye devam edilen iş kollarına uygun bir şekilde taleplerinizi iletebilir ve özel olarak gerekli belgeleri temin ederek başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Uçak biletleri, başvuru formu, fotoğraflar, pasaport, bordro, kimlik fotokopisi gibi evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesiyle yapılacak vize başvurusu yeterli olacaktır.

İngiltere Yaşam Şartları

Yaşam şartları açısından bakıldığında, 1 kişinin 1100 Pound tutarındaki asgari ücretle geçinme açısından büyük problemler yaşamayacağı görülüyor. Özellikle İngiltere’de işçi maaşlarının başlangıçta 1500 Pound seviyesinde olması, vasıflı çalışanlar ise 2000 ila 6000 Pound arasında gelir elde edebiliyor olması nedeniyle direkt olarak gelirlerini birikim yapacak şekilde yönetebiliyorlar. Aylık genel masraflarınızı Türkiye’de olduğu gibi hesaplayabilir, İngiltere’de de aynı şekilde yaşadığınızı düşünebilirsiniz.

Birikim yapmak için asgari ücretten biraz daha yüksek bir ücretle yaşamınızı sürdürebileceğiniz bir süreç ortaya çıkıyor. Eğitimli, özel sektörde firmaların belirlediği pozisyonlarda çalışacak olan kişiler de göz önünde bulundurulabilir. 4000 ila 5000 Pound aralığında gelirleriyle, yıl içerisinde kazançlarına uygun bir şekilde kaliteli evlerde ve yüksek gelire uygun giderlerle yaşayabiliyorlar.

İngiltere İşçi Maaşları, İngiltere Asgari Ücret

İngiltere’de çalışmak için gerekli olan şartlara uygun olan, vize elde ederek ülkeye giden ve çalışmak istediğini bildiren bir kişinin asgari ücretle 1100 Pound alması mümkün oluyor. Ülke genelinde yer alan iş ilanları hem vasıflı hem de vasıfsız ilan kategorisinde yoğun ilgi görüyor. Özellikle her yaş grubundan insanın çalışma olanağına sahip olması, çeşitli işlerde asgari ücretle de geçim sağlanabiliyor olması, özellikle ülkedeki yaşamı ortalama zorluğa yakın hale getiriyor.

Tek kişi kalacağınız hesaplandığı taktirde, vasıfsız ve asgari ücretle çalışan bir kişiyseniz, bu durumda 1100 Pound olan maaşla birlikte ortalama 500 pound ev kirası ödeyeceksiniz. Ayrıca ulaşım için aylık 200 pound, giyim için 100 pound, eğlence için 100 pound, yeme içme için 300 Pound yeterli oluyor. İşçi olarak çalışmak istediğinizde ise 1500 ila 2000 Pound tutarında bir maaş alacağınız için, geçim açısından mağduriyet yaşamaksızın yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Ayrıca Yurt Dışında İş Veren Şirketler İçin;

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler

Başka Ülkelerin İş İmkanları İçin;

Kuveyt’te Çalışmak

Almanya’da Çalışmak

Azerbaycan’da Çalışmak

Dubai’de Çalışmak

Katar’da Çalışmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz