İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim Diyenler İçin İthalat – Satış İş Fikri

0
229
İş Kurmak İstiyorum
İş Kurmak İstiyorum

Binlerce TL kazanmak ve işini zaman içerisinde büyüterek herkese hitap etmek isteyen çok sayıda insan bulunuyor. Türkiye’de ve şehrinizde bu alanda neler yapabileceğiniz, nasıl bir girişime bulunmanın sizin için başarılı bir sonuç ortaya çıkaracağını analiz etmeniz gerekiyor. Kot, tişört, pantolon, elektronik aletler, çok düşük ücretle Çin gibi ülkelerden getirterek burada satabileceğiniz yüzlerce farklı ürün bulunuyor.

Sadece 0,50 Dolar, 1 Dolar gibi ücretlerle getirerek, 20 Türk Lirası, 30 Türk Lirası hatta çok daha yüksek ücretlerden satabileceğiniz ürün türleri bulunuyor. Bunlar için satışlarınızı nasıl yapmak istiyorsanız, ona uygun bir şekilde sipariş ederek, reklam ve diğer gerekli çalışmalara başlamanız yeterli olacaktır.

E- Ticaret Sitesi Kurma Fikri

Online ticaret sitesi oluşturabilir, yurt dışından çok daha uygun ücretlerle getirerek, burada daha pahalıya satabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bir ticaret sürecini yönetebilirsiniz. Bu sayede işletmenizle ilgili olarak kazancınızın ne kadar olacağını ve maliyetlerinizin yapısını tamamen sizin istekleriniz şekillendirecektir. Satışlarınızı zaman içerisinde arttırabilir, yeni ürünleri satmaya başlayabilir, fiziksel bir mağaza kurabilir veya e- ticaret ile satışlarınızı sürdürebilirsiniz.

Uluslararası Satış ve Ticaret Siteleri

Uluslar arası satışın yapılması, ticari faaliyetlerin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi, her zaman için özel olarak gelir elde edilmesi amacıyla bir işletme oluşturabilirsiniz. Bu alanda herkesin yararlanabileceği, çok uzun süre boyunca satışlara devam edilebilecek bir iş planı oluşturmanız gerekiyor. Uluslar arası satış sürecine uygun bir şekilde birçok farklı uygulamada verilen satış ilanlarını inceleyebilir, ürün türlerine ve yapılarına bağlı olarak satışlara başlayabilirsiniz. Ticaret sitelerinde herkesin kazancını yönetmesi, e- ticaret sayesinde ürünlerin elinize geldiği andan itibaren binlerce kişiye kargoyla gönderimini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Düşük Maliyet Yüksek Kazanç

Her zaman için kazancınızı binlerce TL seviyelerinde tutmak, maliyetin çok düşük seviyelerde olduğu ve kazancınızı ticaret hacmine göre arttırabileceğiniz bir iş yapmak mümkün olacaktır. Başta Aliexpress olmak üzere pek çok farklı web sitesinde çeşitli ürünleri sipariş edebilir, Türkiye’ye ortalama 15 gün ila 30 gün aralığında ulaşacak olan ürünleri satın alabilirsiniz.

Deniz yoluyla gelen ve dünya genelinde bu sayede herkesin böyle bir ticari girişimde bulunabileceği sürecin ortaya çıkmasını sağlayan durum görülebiliyor. Gelirinizin on binlerce TL’ye dahi ulaşabileceği, internet üzerinden veya dükkanlarınız aracılığıyla satış yapabileceğiniz bir işletme oluşturabilirsiniz. Kazancın ne kadar olacağı, kitlenizin ne kadar büyük olacağı, taleplerin ne kadar olacağı tamamen sizin ticari girişimlerinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Yüksek Kazançlı Ticaret Önerileri

Yüksek kazançlara erişebilmek, maliyetlerinin minimumda tutulduğu ve gelirlerin olabildiğince fazla olmasını sağlayabilecek çeşitli iş türleri bulunuyor. Bunlar arasında ithalat ve satış işi olarak da tanımlanabilen satış süreci yer alıyor. Çin ve diğer ülkeler üzerinden mobil uygulamalar aracılığıyla çok uygun fiyatlarla kıyafet, teknolojik aletler ve diğer onlarca farklı türde ürünü temin edebilirsiniz.

Kazancınızın ne kadar olacağı, hangi ürünleri alacağınız ve nasıl bir kitleye hitap edeceğinize bağlı olarak değişiklik gösterir. Hem kazanıcınızı çok yüksek seviyelere ulaştırmak hem de ticareti sürekli olarak devam ettirmek için maliyet ve gelir hesabı yapmanız gerekiyor. Aliexpress gibi siteler üzerinden binlerce adet ürün için siparişlerinizi verebilir, Dolar kuru üzerinden yapılacak siparişlerin ardından, Türkiye’de ne kadara satacağınızı iyi hesaplamanız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz