İş Planı Örnekleri

0
1467
İş Planı Örnekleri
İş Planı Örnekleri

KOSGEB, tüm işletmeler için hibe veren bir kuruluş değildir. Sadece belirli kurum ve kuruluşların, gerekli şartları karşılıyor olmaları durumunda hibe veya faizsiz kredi alma hakları bulunuyor. Ne kadar kredi veya ne kadar hibe alabilecekleri, her yıl özel olarak devlet tarafından belirlenir ve işletme açmak isteyenler de süreci buna göre değerlendirebilir.

KOSGEB tarafından tüm işletmeler yerine, hibe alabilecek özelliklere ve iş tanımına uygun olanlarla ilgili özel şartlara uygun hareket edilmesi durumunda, plan örneklerine göre inceleme yapılmasını mümkün hale getiriyor.

İş Planı Nedir?

İş planları, sürecin nasıl işleyeceği ve çalışma faaliyetlerine dair genel durumun anlatıldığı bir Word dosyası üzerinde oluşturulmuş uzantısı olarak tanımlanıyor. Her zaman için bu sisteme uygun bir şekilde iş planlarına göre hareket edilmesi, dosyanın tamamen kendi açacağınız işletmenin genel bilgileriyle ve iş tanımıyla doldurulması gereklidir. Ancak bu sayede inceleme detaylı olarak istendiği gibi yapılabilir ve word dosyasında istenen bilgilerin verilmesiyle birlikte her alanın değerlendirilmesi mümkün olabilir.

KOSGEB İş Planı Örnekleri

KOSGEB bünyesinde değerlendirilmesi amacıyla bir işletme açmak için hibe alımı veya faizsiz kredi alımıyla ilgili durum, analizin ardından netleşecektir. Kesinleşmeyen iş planlarıyla ilgili mağduriyet yaşanmayacağı gibi, özellikle kafe açmak için iş planı farklı, elektronik eşya dükkanı ve güvenlik kamerası satan bir kuruluş için farklıdır. Bu nedenle planların nasıl elde edilebileceğini merak edenler için direkt olarak liste halinde işletme türlerine özel olarak başvuruda bulunma fırsatı sunuluyor.

Firmanızı oluşturmanız, destek alabilmeniz ve devlet destekli bir şekilde çalışmalarınıza başlayabilmeniz için direkt olarak iş planı örneklerini tekstil firmaları için farklı, nalbur ve inşaat malzemesi firmaları için farklı şekilde elde edebilirsiniz. Kendi işletmenize uygun olmayan bir örnek bünyesinde bilgileri doldurmanız, başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına yol açacaktır.

KOSGEB İş Planı Örneği, KOSGEB Boş İş Planı

Çeşitli iş planı örnekleriyle, işletme oluşturmak ve gerekli desteği almak isteyenler tarafından başvuruda bulunulabiliyor. Bu örnekler aracılığıyla, indirilecek olan word dosyalarında boş alanların doldurulması halinde, dosya iletilmeye hazır durumda olacaktır. Aşağıda yer alan örnek türler, direkt olarak birbirlerinden farklı bilgilere ve genel özelliklere sahip dosyalar olarak tanımlanabiliyor.

Tek tip olacak şekilde bir başvuru metni bulunmadığı için, işletmenizin iş niteliğine ve sürecine bağlı başvuru faaliyetleri, işinize göre hazırlanmış olan dosya aracılığıyla yapılabiliyor. Aşağıda da iş planı örnekleri olarak boş iş planlarının bazı iş grupları ile ilgili örneklerine ulaşmak mümkün oluyor;

  • Bilgisayar tamircisi için iş planı örneği
  • Giyim mağazalarına özel örnek
  • Cafe açmak isteyenlere iş planı örneği
  • Tekstil firması için iş planı örneği
  • Kırtasiye ve kitabevi için iş planı örneği
  • Nalbur ve inşaat malzemesi satan işletmeye iş planı örneği
  • Triko elbise iş proje örneği
  • Yumurta üretimi ve ticareti için iş planı örneği
  • Kumaş ve triko üretimine özel iş planı örneği

Örnek İş Planı

Örnek iş planlarına uygun şekilde hazırlayacağınız dosyayı hazırlayarak, Türkiye’nin her şehrinde yer alan KOSGEB merkezleri aracılığıyla başvuruda bulunulması mümkün olacaktır. Her işletme yerine sadece belirlenmiş iş alanlarında hibe ve faizsiz kredi alınabiliyor.

Girişimcilik İş Planı Örnekleri, Cafe İş Planı Örneği

Girişimciler tarafından iş planı örneklerinden yararlanılması için başta cafe olmak üzere, birbirinden farklı iş türlerine uygun planlarla başvuruda bulunulması gerekecektir. Cafede gerekli şartların ve bilgilerin değerlendirilmesi, girişimcilerin taleplerinin ve hibe isteklerinin değerlendirilmesi için iş planı örneklerinin doldurularak iletilmesi şarttır.

Ayrıca hibe almak için iş planı örneğine ihtiyacınız varsa; Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz