Kuveyt’te Çalışmak

0
808
Kuveyt’te Çalışmak
Kuveyt’te Çalışmak

Arap Yarımadası genelinde olduğu gibi, Kuveyt bünyesinde de hizmet sektörü ve inşaat sektörü başta olmak üzere pek çok sektörde son derece yüksek gelirlere ulaşılabiliyor. Maaşların alt sınıfta çalışanlar için ortalama 750 Dolar seviyelerinde olması ise, alt sınıfın son derece düşük ücretler kazanmasına yol açıyor. Bu kişilerin ülkede Ferrari veya Porsche ile gezen kişilerle alakası olmadığı gibi, aylık geliri 5000 Dolar ve üzerinde olan kişilerin bu araçları uygun fiyatlarla kiraladıkları ve kullandıkları görülüyor. Ayrıca evler açısından da 300 Dolar ila 5000 Dolar aralığında değişiklik gösteren kiralarla ev bulunabildiği için ev farklılıklarıyla da dikkat çeken bir ülkedir.

Kuveyt’te Çalışmak İstiyorum

Kuveyt İş İmkanı, Kuveyt İş İlanları diyenler için ayrıntılar yazımızın devamında;

Pek çok firma tarafından Dolar üzerinden ödeme yapılıyor olsa dahi, bazı kuruluşlarda özellikle Kuveyt Dinarı ile ödeme yapıldığına şahit olunabiliyor. Geçmişe kıyasla, güncel kur farkları göz önünde bulundurulduğunda, normalden çok daha yüksek bir değere sahip olan dinarın 1 birimi, 19 Türk Lirası ediyor. Aylık ortalama 1000 ila 2000 Kuveyt Dinarı aralığında ödeme alabileceğiniz işler, vasıflı personeller tarafından yapılabilecek yapıya sahiptir. Bu nedenle özellikle talep bulunan alanlara uygun eğitime sahipseniz bu ülkede yaşamak ve çalışmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kuveyt Yaşam Şartları

Kuveyt’te hem ev kiraları hem de arabaların fiyatları itibariyle, orta sınıf ve üst sınıftakiler için inanılmaz kaliteli ve üst düzey yaşam standartlarında hayatın sürdürülmesi mümkün oluyor. Bir yıl içerisinde ülkede aylığınızın bahşişler haricinde 1500 Dolar olduğu bir işte çalışıyor olsanız dahi, binlerce Kuveyt Dinarı biriktirebilir ve Türkiye’de son derece rahat şekilde yaşayabilirsiniz.

Kuveyt Yaşam Standartları

Kuveyt yaşam standartları dünya geneline göre oldukça yüksektir. Yapacağınız işe göre alacağınız ücret artacağı gibi özellikle mesleki sektörlerde kazancınız çok daha yüksek olur. Meslekçi olarak çalışanlar örneğin inşaat işçileri, aşçılar aldıkları maaş itibariyle ortalamanın üzerinde gelir elde edeceğinden yaşam standartları daha yüksek olacaktır.

Lokantalarda garsonlar, aşçılar, orta seviye yöneticiler tarafından ortalama 2000 Dolar ila 5000 Dolar aralığında değişiklik gösteren gelirler, ülkedeki yaşam standartları düşünüldüğünde de ortalama seviyelerde kalıyor. Özellikle kendi işinin patronu olan kişilerin ülkede çalışmaları sonucunda elde edecekleri gelirler aylık on binlerce Dolar seviyelerine ulaşabiliyor. İnşaat sektöründe vasıflı eleman olarak çalışmak, 3000 Dolar ila 10 bin Dolar aralığında bir gelire sahip olmanızın önünü açacaktır.

Kuveyt İşçi Maaşları, Kuveyt Asgari Ücret

Kuveyt’te çalışarak para biriktirmek ve biriktirdiği parayla Türkiye’de rahat bir yaşam sürmek isteyen binlerce vatandaşımız tarafından Kuveyt’e gidilmeye devam ediliyor. Özellikle pek çok farklı iş kolunda, yüksek gelirlerle çalışılması mümkün oluyor. Ülkedeki asgari ücret olarak tanımlanan işçi sınıfına dair en düşük ödemeler 750 Dolar ile 1000 Dolar ortalamasına sahiptir.

Alt sınıfta ücretler son derece düşük olmasının yanı sıra, geçinmek için ancak yeten seviyedeki ücretlerdir. Vasıfsız çalışanlar yerine, vasıflı ve 2000 ila 10000 Dolar aralığında ücretlerin ödendiği alanlarda hizmet vermek çok daha avantajlı olacaktır. Özellikle ülkedeki işçi maaşları yerine, hizmet sektöründe belirlenen düşük seviyeler nedeniyle, ülkedeki farklı iş kollarında bahşiş usulüyle gelirler katlanabiliyor.

Kuveyt’te işçiler tarafından 750 ila 1000 Dolar aralığında bir maaş alınırken, lokantada çalışan bir kişi tarafından ise aylık bahşişler haricinde toplamda 1500 Dolar ortalamasıyla gelir elde edilebiliyor. Müşterilerin vereceği bahşişlerin Kuveyt Dinarı üzerinden olduğu hesaplandığında ise, 1 Kuveyt Dinarı yaklaşım 3,5 Dolar ettiği için, kazancınız da 3,5 ile katlanmış olacaktır. Ayda 100 ila 300 Kuveyt Dinarı aralığında bir bahşiş aldığınız göz önünde bulundurulduğunda, elde edeceğiniz kazanç da inanılmaz seviyelere çıkabiliyor. Bu nedenle özellikle Türkiye gibi ülkelerden gelen kişiler tarafından, bahşiş verilebilen hizmet sektöründe çalışılması, kazancın katlanması açısından son derece önemli olacaktır.

Ayrıca Yurt dışında iş imkanı sağlayan şirketler için;

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler

Diğer ülkelerin çalışma koşulları için;

Almanya’da Çalışmak

Azerbaycan’da Çalışmak

Dubai’de Çalışmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz