LC Waikiki Maaşları, Çalışma Koşulları, Primleri

0
95
LC Waikiki Maaşları
LC Waikiki Maaşları

LC Waikiki, kendi sektöründe en yüksek maaş veren şirketlerden bir tanesi konumundadır. Bu durumun temelinde net ücret değil, havuz bünyesinde biriken tutarın prim olarak verilme işlemi yer almaktadır. Hem personellerin hem de yöneticilerin, maaşlarının üçte birine yakın bir tutarda prim elde edebiliyor olması nedeniyle, LC Waikiki bünyesinde aylık gelir seviyesi, aynı sektördeki diğer kurumlara kıyasla daha yüksektir. Özellikle satış süreci ve yoğunluk nedeniyle, diğer şirketlerden çok daha fazla çalışılmasını gerektiren bir durumla karşılaşılabiliyor.

LCW Çalışma Şartları

LC Waikiki, gelir durumu itibariyle diğer işletmelerden çok daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayabilecek bir firmadır. Bu durum, beraberinde çok daha yoğun temponun ortaya çıkma gereksinimini getiriyor. Çalışma şartlarına bağlı olarak, firmanın belirlediği zaman aralığına göre part time veya full time olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

LCW firması tarafından Türkiye genelinde tam zamanlı çalışma süresi 45 saat ve üzerinde olabilmektedir. Bu süreçte özellikle de yarı zamanlı çalışma süresi 30 saat üzerinde olduğu için, öğrenciler ve deneyimli kişiler tarafından, farklı personel ödemelerinden yararlanılabiliyor.

LCW Part Time Maaşları

Türkiye’de 2019 yılı itibariyle asgari ücret 2020 Türk Lirası seviyesinde belirlenirken, LC Waikiki bünyesinde elde edilebilecek, prim dahil part time maaş 1550 ila 1750 Türk Lirası aralığında değişiklik gösteriyor. Çalışmalarınızın 1 yıla ulaşması halinde, sınava girebilir ve reyon yöneticiliğiyle ilgili yeterli vasıflara sahip olmanız halinde bu görevde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yarı zamanlı çalışma süresi 30 saat ve üzerinde olacak şekilde belirlenirken, dinlenmeye ise neredeyse hiç vakit bulunmuyor. Bu durum çoğu kişi için aşırı tempolu olması nedeniyle uygun olmadığı gibi, part time çalışmak yerine tam zamanlı çalışmak ve zamanla yükselmek isteyen kişilerin sayısının da artmasına neden oluyor.

LC Waikiki Primleri Ne Kadar?

LC Waikiki bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarda 500 ila 1000 Türk Lirası aralığında, full time çalışanlara özel prim ödemesi yapılabiliyor.
Part time primleri 300 ila 600 TL
Kısmi personel statüsünde yer alanların primleri 200 ila 400 TL seviyesinde belirlenmektedir.

LC Waikiki Prim+Maaş Toplamı

Tam zamanlı çalışma sürecine sahip olan personellerin aylık maaşı ortalama 2500 ila 3000 Türk Lirası aralığında değişiklik gösteriyor. Part time personellerin aylık maaşı ise 1550 ila 1750 Türk Lirası aralığında değişiyor. Kısmi personel olarak tanımlanan çalışanların aldığı maaş ise 830 ila 1230 Türk Lirası olarak belirleniyor.

Prim ve maaş toplamları, sektörde bu alanda adını duyurmayı başaran, yüzlerce mağazaya sahip diğer şirketlerden daha avantajlı olması anlamına geliyor. Özellikle de her bir personel tarafından sistemin değerlendirilmesi, havuz bünyesinde biriken tutarın yapısına bağlı olarak, minimum ve maksimum prim tutarları doğrultusunda ek ödemeler alınması mümkündür.

Havuzda tüm çalışanlar için genel duruma bağlı olarak, çok yüksek seviyelere ulaşabilen prim ödemelerinin yapılması söz konusudur. Bu nedenle en çok dikkat edilmesi gereken süreçlerin başında, prim alınmasıyla ilgili genel sistem yer alıyor. Prim + maaş itibariyle, part time çalışanlar dahi doğrudan 1550 ila 1750 Türk Lirası seviyesine ulaşan ücret alabiliyorlar.

LC Waikiki Yönetici Maaşları

LC Waikiki bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve uzun süredir tam zamanlı olarak çalışmaya devam eden kişilerin yönetici statüsünde yer almasıyla birlikte maaşları da artış gösteriyor. Depo elemanları, kasa elemanları veya satış danışmanları azami 1 yıl çalışarak sınava girmektedir. Bu sınav sonucuna bağlı olarak reyon yöneticiliğine, 3 aşamalı sınavın ardından bir de mülakatın ardından erişilmesi mümkün olacaktır.

Tüm aşamaların geçilmesi halinde, çalışanın statüsü yükselir ve prim hariç maaşı 2500 ila 3000 Türk Lirası seviyesinde belirlenir. Prim olarak aldığı tutar ise 900 ila 1500 Türk Lirası aralığında değişiklik göstermektedir. Yönetici sınavlarının zorluğunun yanı sıra, az sayıda çalışanın bir üst seviyeye geçme durumu söz konusu olduğu için, özel olarak mülakata ve sınava hazırlık yapılması gereklidir. Sınava çalışılmadan ve sorulacak sorular hakkında genel bir bilgi sahibi olmadan sınavdan geçilmesi mümkün değildir. Aynı zamanda hal ve tutuma bağlı olarak, yöneticilik yapabilme durumunun göz önünde bulundurulması açısından direkt olarak mülakata girilmesi gerekiyor.

LC Waikiki Çalışma Ayrıcalıkları

Firma tarafından çalışmaların gerçekleştirildiği süreçte özellikle personele yemek molası, ihtiyaç molası, çay molası gibi molalar da veriliyor. Tam zamanlı çalışan bir personel tarafından gün içerisinde 8,5 saatlik sürecin çalışmaya ayrılma durumu söz konusudur. Maaş + prim + yemek ücreti + sigorta olarak şekilde ödemeler yapılıyor. Ayrıca molaları bulunan bir çalışma süreci bulunmasına rağmen, aralıksız bir tempoyla karşılaşılıyor. 6 ay ila 1 yıl aralığında tam zamanlı çalışan kişilerin yöneticilik için sınava girme hakkı da bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz