LCW Maaşları ve Çalışma Şartları

0
600
LCW çalışma şartları

Türkiye’nin giyim sektöründe öncü firmalardan biri olan ve özellikle orta ve düşük gelirli tüketiciler tarafından en çok ziyaret edilen markalardan biri olan LCW, kurulduğu 1997 yılından bu yana Türkiye başta olmak üzere toplamda 47 ülkede binlerce mağazası ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Zengin ürün çeşitliliği ve her geçen gün artan mağaza sayısı ile LCW, mağazacılık sektöründe kariyer yapmak isteyenlere de çalışma fırsatı sunan geniş bir ağa sahiptir. Avrupa’nın önemli moda perakendecilerinden biri olmayı hedefleyen LCW’da kariyer yapmayı planlıyorsanız, tabi ki işe girmeden önce bilmeniz gereken bazı önemli detaylar da var.

Her gün büyüyen mağaza sayısı ile sürekli olarak yeni personel ihtiyacı duyan LCW çalışma şartları ve maaşları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, aradığınız soruların cevabı yazımızın devamında!

LCW Çalışma Şartları 

Tüm mağaza ve perakendecilik sektöründe olduğu gibi, LCW’da da belli başlı çalışma kriterleri var. Gelin isterseniz, bir mağaza çalışanının günlük çalışma saatleri ve sahip olacağı haklara birlikte bir göz atalım…

  • Part time ve full time çalışma olanağı (Bu yönüyle özellikle üniversite öğrencileri tarafından da tercih edilmektedir)
  • Günlük 8.5 saat çalışma süresi ve 1 saat yemek molası
  • Haftada 6 gün çalışma ve 1 gün izin
  • Çalışma süresi 1 yılı dolan çalışanlara yıllık 14+2 gün izin hakkı
  • Vardiya sistemi ile çalışma
  • Özel günler ve resmi tatillerde çalışmalarda mesai ücreti ödenmektedir.

Yukarıda da gördüğünüz gibi, LCW çalışma şartlarının rahat olduğu söylenebilir. Bazen, bazı mağazalarda aşırı yoğunluk olduğundan gün boyu ayakta kalmanız gerekebilir. Ancak, genel olarak LCW mağazalarında rahat bir çalışma ortamı sunulmaktadır.

LCW Maaşları 

LCW çalışma şartlarından bahsettik. Peki, herhangi bir LCW mağazasına iş başvurusunda bulunduğunuzda, hangi pozisyonlarda işe girebilirsiniz ve ne kadar maaş alabilirsiniz?

Kasiyer, müşteri danışmanız, depo elemanı gibi görevlerle işe başlamanız durumunda LCW’in size ödeyeceği aylık maaş asgari ücret olacaktır. Tabi ki, çalışma süreniz ve çalıştığınız pozisyona göre alacağınız maaş da değişiklik gösterecektir. Ayrıca, çalışma ortamında iyi bir performans sergileyen personellere terfi olanağı da verilmektedir.

Maaşa ek olarak, LCW’ın sunduğu yan haklardan biri de yemek kartlarıdır. Çalışanlar, aylık belirli bir rakamın yüklendiği yemek kartını kullanarak ücretsiz olarak öğle yemeği yiyebilmektedir. Bu kart, anlaşmalı restoran zincirlerinden geçerlidir.

Kasiyer ve müşteri danışmanının dışında, LCW mağazalarında mağaza müdürü, mağaza şefi gibi pozisyonlarda da işe girebilirsiniz. Bu pozisyonların maaşları ise, sizin tecrübenize göre ortalama 3000-4000 TL arasında değişiklik gösterecektir.

Bunlara ek olarak, firma aylık ciro hedeflerini tutturması halinde, çalışanlarına çeyrek maaş kadar prim de verebilmektedir.

LCW 2020 Maaşları

Yukarıda da söylediğimiz gibi, LCW çalışanları genellikle asgari ücret alarak işe başlamaktadır ve 2020 yılı için bu rakam 2324 TL’dir. Düzenli çalışan bir çalışan olmanız halinde, terfi alarak mağaza şefi ya da mağaza müdürü gibi pozisyonlara yükselmeniz de mümkündür. Aylık kazanacağınız asgari ücrete ek olarak, yemek gibi yan haklarınız da mevcuttur. Bununla birlikte, belirli ciro hedefi tutturulduğunda prim almanız da söz konusudur. Dolayısıyla, aylık kazancınızı ortalama 2500-2600 TL gibi bir rakam olarak düşünebilirsiniz. Mağaza müdürü olmanız durumunda aylık kazancınız 3500-4000 TL civarında olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz