Oto Yıkama Dükkanı Açmak

1
298
Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Oto yıkama dükkanı açmak, sabrı ve ticaret alanında ehil olan kişiler için gayet kazancı bol ve zevk alacağı bir iş olacaktır. İyi bir reklam ve pazarlama ile araç yıkama dükkânı açmak müşterilerinizin çoğalmasını ve daima tek bir seçenek olmanızı sağlar.

Oto Yıkama Dükkânı İçin Gerekenler

Kendinizden Emin Olmak

– Her işte olduğu gibi bu işe atılmak da zorlu bir süreçten geçiyor. Oto yıkama dükkanı açma maliyeti ve insanlar ile muhatap olmak sizi hem psikolojik, hem de maddi olarak bazı durumlara sokabilir.

Bir Planınız Olsun Ve Planınıza Göre Hareket Edin

– Sermayenizi, pazarlama ve reklam yöntemlerinizi aynı zamanda herhangi bir duruma karşı yedek planlarınızı hazır etmelisiniz. Planlı ve programlı çalışmak sizi kritik anlarda kurtaracak ekstra fikirlerinizin olmasını sağlar.

Bir Uzmandan Destek Alın. Ekipman ve Mekân Seçimizi Doğru Yapın.

– Bu iş hakkında daha önce tecrübe edinmiş insanlardan oto yıkama açmak maliyeti hakkında ve oto yıkama dükkanı açmak için gerekli evraklar hakkında bilgiler alın.
– Seçtiğiniz ekipmanların kaliteli ve araçların dokusuna herhangi bir zarar vermeyecek tarzda olmasına özen gösterin. Lokasyon seçimi yaparken trafiğin bol olduğu mümkünse rekabetin az olacağı yerleri seçmeye özen gösterin.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Gerekenler
Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Ve Şartlar

  • Bir başvuru dilekçesi
  • İşi yapacağınız yer ile ilgili tapu veya kiralık ise kiralık sözleşmesi
  • Kamuya ait bir yeri alıyorsanız eğer izin-tahsis ve kira sözleşmesi
  • Fen işlerinden kanalizasyon hatlarına bağlantı için uygun bir izin belgesi
  • İtfaiye ’den alınacak bir rapor
  • Nüfus Cüzdan Sureti
  • 2 tane Fotoğraf
  • Otopark olarak kullanmanız gereken yer için minimum 400 m2 kapalı alan olması
  • Oto yıkama yerinin ses ve gürültü yalıtımlarının yapılması
  • Ve oto tamircilerin yapacağı hiçbir işlemin burada yapılmaması

Oto Yıkama Dükkanı Açmak Ne Kadar Mal Olur?

Oto yıkama açmak için gerekli olan asıl şey elinizde bir sermaye olmasıdır. Peki, bu sermayeyi nasıl bulabilirsiniz. Sermaye bulmak için önünüzde 2 seçenek mevcut ya bir bankaya ya da sermayedara yaptığınız iş planınını sunarak, aklınızda ki iş fikrinin gerçekten kazançlı olacağına karşınızdakileri inandıracaksınız. Bir diğer araç yıkama dükkânı açmak için destek alabileceğiniz unsur ise, devlet tabanında da bulunan KOSGEB Kredisine başvuracaksınız.
Tüm bunların dışında şuan ülkemizde oto yıkama dükkânı açma maliyeti 50.000 TL ve 250.000 TL arasında bir fiyattadır. Seçtiğiniz lokasyon ya da şehir göre değişkenlik gösteren oto yıkama dükkânı açmak maliyeti sizin seçiminize göre şekillenecektir.

⇒İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Para Kazandıran İşler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz