Para Kazandıran İşler

0
233
Para Kazandıran İşler
Para Kazandıran İşler

Günümüzde insanlar artık kendilerine sürekli ve daha fazla para kazandıran işler yapmaya başlamıştır. Ya da sürekli olarak bunların yollarını aramaya, ararken de ilginç girişimcilik fikirleri üretmeye başlamışlardır. Artan teknoloji ilgisi, zengin ve fakir arasındaki ayrımı ortadan kaldırmış herkesin daha çok şeyi görmesini sağlamıştır. İnsan genel olarak gördüğünü isteyen ve sahip olmak için uğraşan bir canlıdır. Bu ilerleyen teknoloji ve sosyalleşme ile de insanlar alım gücünü arttırmaya yönelik iş arayışlarına girmeye başlamıştır.

Para kazandıran işler anlamında, değinebileceğimiz konu aslında yaratıcılıktır. İlginç fikirlerin, yaratıcı buluşların daha çok para kazandırdığı bir iş devrine hızla ilerliyoruz. Ya da geliştirebileceğiniz sosyal sorumluluk projeleri, günlük hayatta pratikliği sağlayacak ilginç fikirler günümüzde insanların ilgisini fazlasıyla çekmektedir.

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

Günümüzde hayvan haklarının üzerine daha fazla düşülmesi ve giderek artan hayvan severlik, ticaretteki girişimcilere de yeni bir sektörün kapılarını aralamıştır. Hayvanlar için üretilen ürünler gün geçtikçe ilgi görmektedir. Örneğin köpek gözlükleri bunlardan biridir. İlk etapta pek fazla ilgi görmese de son zamanlarda Doggles adı ile piyasaya çıkan gözlükler, köpek sahipleri tarafından fazlasıyla ilgi görmektedir.

İnternet günümüzde hemen herkesin cebinde ve evinde. İnsanlar artık zaman geçirmek için arkadaşları veya aileleriyle sosyalleşmek yerine internetin eğlenceli dünyasına kendilerini bırakıyor. İlginç bir fikirle beraber geliştirebileceğiniz bir uygulama size milyon liraların kapısını açabilir. Tek yapmanız gereken insanların kullanırken eğlenebileceği ve merak uyandıran bir internet uygulaması üretmek.

İlginç İşler, Yapılabilecek İşler

İş sıkıntısı çeken binlerce insan, bu sıkıntıdan kutulabilmek için farklı çözümler üretmektedir. İlginç fikirler, insanların ilginç meslek dallarıyla tanışmasını sağlamaktadır. Girişimciler ilginç meslek grupları ile ilgili çığır açmış vaziyettedir. Bunlardan biri de balina kusmuğu satmak. Balinaların sindirim sistemlerinde ürettikleri amber, günümüzde çok değerli bir maddedir. İlk çıktığında dışkı koksa da sonrasında parfümlerde yerini alan bir esansa dönüşüyor.

İlginç işler arasında bir diğeri ise otomatik makinalardır. Kullanımı kolay olmakla beraber insan gücüne ihtiyacı da azdır. Kısacası işçi çalıştırmak zorunda kalmazsınız. Bu otomatik makinalarda dilediğiniz hemen hemen her şeyi satabilirsiniz. Örneğin Çin’de otomatik makinalarda yengeç satılabiliyor. Ya da Los Angeles’da bir havyar otomatı bulabilirsiniz. Yatırımcısına fazlasıyla kar sağlayan otomatik makinaları, bir iş kolu olarak tercih edebilirsiniz.

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Dünyanın pek çok yerinde ticareti geliştirecek yeni fikirler ve buluşlar olduğu gibi Türkiye’ye halen gelmeyen iş fikirleri de mevcuttur. Bunlardan biri ABD’de sıklıkla üretimi ve satışı yapılan klimalı yatak. Suyu şaraba dönüştürebilen bardak, bu bardak kokteyl hazırlamada alıcılara yardımcı oluyor. Akıllı gözlük üretimi ve satışı da Türkiye’de yapılmamaktadır. Bu akıllı gözlükler, akıllı saatler gibi arama yapabilir, müzik çalabilir. Ayrıca adım ölçer özelliği ve navigasyon görevi de vardır.

Amabrush adı verilen diş fırçası da henüz Türkiye’ye gelmeyen satışı yapılmayan işler arasındadır. Ağza konulduğunda tek başına diş temizliği yapabilen bir üründür. Ruggie adı verilen paspas da Türkiye’de yoktur. Normal şartlarda uyanamayan insanlar için üretilmiştir. Su filtreleyen pipet üretimi ve satışını Türkiye’de bulamazsınız. Su içerisindeki bakterilerin %99,9’unu ve virüslerin %96,2’sini temizleyebilen pipetlerin satışını Türkiye’de yapabilirsiniz. Araç ön camı göstergesi de navigasyon görevi görebilen bir buluştur.

Para Kazandıran İşler 2020

2020 yılına gireceğimiz şu günlerde en çok ve en kolay para kazanabileceğiniz alan iletişim dünyasıdır. Globalleşen dünyada teknoloji arttıkça insanların etkileşimi ve iletişimi de bi o kadar artmıştır. Bunun iyi yanları olduğu gibi kötü etkilerini görmek de mümkündür. İnternet sayesinde elinizde bulunan bir ürünü doğru kanallar yardımı ile müşterinize kolaylıkla ulaştırabilirsiniz. İnstagram ve Facebook’ta açacağınız hesabınızı bir satış mağazasına çevirebilirsiniz.

Bir çok firma internetten müşterilerine ulaşmayı mağazada satış yapmaktan daha önemli görmektedir. Bunun için bir çok firmada sosyal medya uzmanlığı pozisyonu açılmış ve sosyal medya uzmanlığı bir meslek dalına dönüşmüştür. Genellikle reklam ve halkla ilişkiler bölüm mezunlarına yönelik bir iş olsa da sosyal medya uzmanlığı konusunda eğitim veren kurslardan alacağınız belge ile de bu işi yapabilirsiniz. Ayrıca grafik ve içerik üreten video ile fotoğraf programlarıyla ilgili eğitim alarak da firmalara internette paylaşacakları içerikleri siz üretebilirsiniz.

Kısa Sürede Para Kazandıran İşler

Günümüzün yeni modası sosyal medyayı kendinize iş platformuna çevirmeniz mümkün. Sosyal medyada kendinize bir mağaza açabilir ve hesabınızla para kazanabilirsiniz. Çoğu firmanın sosyal medyada yaptığı satışlar günlük mağaza cirosunu ikiye katlamış durumdadır. Sosyal medyada daha çok insana ulaşabilir hedef kitlenizi büyütebilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada yapacağınız anket çalışmaları ile de sermayenizi doğru yönde kullanabilirsiniz.

Kendinize bir Youtube kanalı açarak ilgi çekici paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Makyaj videoları, oyun videoları, eğlendirici ve bilgi içerikli videolar ile tıklanma sayınızı arttırabilir ve bu şekilde hem eğlenerek hem de çalışarak para kazanabilirsiniz. İnstagram hesabı açarak da kıyafet, ayakkabı, çanta ya da diğer türlü mal ve hizmetlerin satışını yapabilirsiniz. Ayrıca instagramda fenomen diye adlandırdığımız bir çok insanın ilgisini çekerek takipçi sayınızı arttırdığınız takdirde reklam ve iş birliği teklifleri almanız da mümkündür. Bu şekilde fenomen bir hesaba sahip olmanız halinde kısa sürede para kazandıran işler sorusunun cevabını da bulmuş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz