Şok Maaşları ve Çalışma Şartları

0
584
Şok çalışma şartları ve maaşları

Şok marketlerde reyon görevlisi, kasiyer, depo elemanı, mağaza sorumlusu, mağaza müdürü gibi çeşitli görevlerde çalışmayı planlıyorsanız ve Şok çalışma şartları, maaş gibi konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, sizler için rehber niteliğinde hazırladığımız bu yazıda aradığınız bilgileri bulabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Şok Hakkında

Migros, Carrefour, A101 ve Bim marketleri gibi Türkiye’nin en çok ziyaret edilen market zincirlerinden biri olan Şok, indirim marketçiliği konusunda Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce şubesi ile hizmet vermektedir. Büyük şehirler başta olmak üzere, pek çok cadde üzerinde ve sokak arasında rastlayabileceğiniz Şok şubeleri, indirimli ürünlerinin dışında, çeşitli iş pozisyonları ile de iş arayanlara ve market sektöründe kariyer yapmak isteyenlere iş olanağı sunmaktadır.

Yılın her döneminde devam eden personel alımları 2020 yılında da devam etmektedir. İndirimli alışveriş olanağı ile yoğunluğun yaşandığı Şok şubelerinde, her geçen gün daha fazla çalışana ihtiyaç duyulmaktadır. Peki, Şok çalışma şartları nasıldır? Çalışanlar için hangi haklar tanınıyor? Detaylar, bir sonraki bölümde…

Şok Çalışma Şartları

Şok marketlerde kariyer yapmayı planlıyorsanız, çalışma şartları hakkında aşağıdaki bilmeniz size yarar sağlayacaktır:

  • Haftada 6 gün çalışma ve 1 gün haftalık izin kullanılır.
  • 365 günlük çalışma süresini dolduran çalışanlara 14 gün yıllık izin hakkı verilmektedir.
  • Sabah ve akşam vardiyaları arasından en az 8 saatlik çalışma saati vardır,
  • Yemek, çay, sigara ve tuvalet molası mevcuttur.

Şok marketlerde çalışmayı planlıyorsanız; kasiyer, reyon görevlisi, depo elemanı, mağaza sorumlusu, mağaza müdür yardımcısı, mağaza müdürü gibi çeşitli pozisyonlarda çalışabilirsiniz. Güvenlik personeli olarak çalışmak isterseniz, Migros gibi diğer marketlerin ilanlarına göz atmalısınız. Yukarıda, Şok çalışma şartları hakkında bilmeniz gereken konulardan bahsettik. Şimdi de, en çok merak edilen konulardan diğerine “Şok maaşları” konusuna göz atacağız!

Şok Maaşları

Şok 2020 maaşları

Tüm iş yerlerinde olduğu gibi, Şok marketlerde çalışan kişiler için de maaşlar çalışma süresine ve pozisyona göre değişiklik göstermektedir. İşe yeni başlayan bir personel, asgari ücret alarak işe başlayacaktır. Hizmet yılı arttıkça ve pozisyon değiştikçe, maaşınız da buna bağlı olarak artış gösterecektir.

Asgari ücretle işe başladığınız Şok marketlerde, mağaza müdürü olduğunuzda alacağınız maaş 3000 TL’nin üzerinde olacaktır. Mağaza müdürü yardımcısı olmanız durumunda ortalama 2500-3000 TL’lik bir aylık kazanç elde edebilirsiniz.

Şok maaşları dışında, bu market zinciri ile ilgili merak edilen konulardan biri de yan haklar. Hangi pozisyonda çalışıyor olursanız olun, Şok’ta çalışan biri, maaşa ek olarak alışveriş kartı da almaktadır. Aylık belirli bir tutar alışveriş kartınıza yüklenir ve bu limiti dilediğiniz Şok markette kullanarak harcayabilirsiniz. Bu alışveriş kartları, genellikle yılbaşı, bayram gibi özel günlerde verilmektedir. Bazen, yılın çeşitli dönemlerinde de çalışanlara alışveriş kartı hediye edilmektedir.

Şok 2020 Maaşları

2020 yılında Şok marketlerde işe girmeyi planlıyorsanız; reyon görevlisi, kasiyer ve depo elemanı gibi pozisyonlar için geliriniz asgari ücret ile eşdeğer olacaktır.

Mağaza müdür yardımcısı olmanız durumunda maaşınız 2500 TL’ye yükselmektedir. Mağaza müdürü maaşlarının 2020 yılında 3000 TL’nin üzerinde olduğu belirtilmektedir.

Yukarıda, Şok marketlerde işe girmek isteyen bir eleman için çalışma şartları, haklar ve maaşlardan bahsettik. Firmanın resmi internet adresini ziyaret ederek Kariyer bölümünden iş başvurusunda bulunabilir ve çağırılmanız durumunda İnsan Kaynakları ile görüşerek mülakatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Şok, dönem dönem kariyer.net gibi online iş ve eleman arama sitelerinde de iş ilanları yayınlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz