Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları

0
656
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları

Uluslar arası ticaret alanında çalışmak isteyenlerin finans, lojistik ve işletmecilik ile ilgili maaşları merak ettiği görülüyor. Taşımacılık alanında ilerleme kaydedilmek isteniyor olması, bu yöndeki girişimlerin de yoğun ilgi görmesine ve gelişmesi için pek çok girişimde bulunulduğunu gösteriyor.

Memur olunabilecek, özel sektörde başlangıçta düşük fakat zamanla artış gösteren maaşlarla çalışılabilecek şekilde iş türleriyle ilgili başvurunun gerçekleştirilebileceği bir iş yapısı ortaya çıkıyor. Eğitimi 4 yıl süren, yabancı dil bilmenin zorunlu olmasa dahi, diğerlerinden bir adım önde olabilmek için bir hayli önemli olduğu iş kollarından bir tanesidir.

Uluslararası Ticaret İş Olanakları

İş imkanları nedeniyle çok uzun süredir her yaş grubundan insanın yoğun bir şekilde çalışma talebinde bulunduğu, hem yerel hem de uluslar arası çalışma taleplerini ilettikleri bir süreç ortaya çıkıyor. Hedef ülkenin pazarıyla ilgili incelemenin yapılması, ekonomisinin takip edilmesi, hangi iş kollarında ve mal türlerinde arz talep dengesinin ne durumda olduğunun bilinmesini sağlayacak deneyime sahip olmak gereklidir.

Pazar araştırması yapmak hem bu alanda sizin çok daha avantajlı olmanızı sağlayacaktır hem de lojistikle ilgili girişimlerde kazancınızın ne kadar olacağını tahmin etmenizi mümkün kılacaktır. Ayrıca çok iyi derecede yabancı dil biliniyor olması, gümrükle ilgili durumlarda nasıl bir süreç oluştuğunun anlaşılması açısından önemli bir kriterdir. Uluslar arası ticaret mezunlarına son derece dikkat ediliyor ve iş başvurularına özel olarak ilgi gösteriliyor olması nedeniyle, başvuruları hızlıca inceleniyor ve sonuçlanması sağlanıyor. Pek çok şirketin bu alanda çalışanlara ihtiyaç duyuyor olması nedeniyle, memur olarak çalışmak veya özel sektörde çalışmak mümkün olacaktır.

Lojistik İş İmkanları ve Maaşları

Lojistik ve uluslar arası ticaret alanında kendini geliştirmek, yüksek gelirlere sahip olmak isteyen kişilerin özel olarak devlet üniversitelerinde 4 yıl eğitim alma olanağı bulunuyor. 4 yıllık eğitim esnasında veya eğitimlerinin sonunda mutlaka TOEFL belgesi almaları gereklidir. Bu belgeyi elde etmelerinin temelinde, yabancı dille ilgili başarılarının diğer adaylara kıyasla çok daha iyi olması yer alıyor.

Başvurunuzu yapmanız esnasında daha da öne geçebilmek, adınızın hatırlanmasını sağlamak ve yüksek maaşla işe başlayabilmek için son derece önemli bir avantaj oluşturacaktır. Yabancı dille ilgili sınav an itibariyle pek çok kurumda zorunlu değil fakat bazı kurumların mülakatları için artı puan elde edebilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Uluslararası Ticaret Mezunu Maaşları

Uluslararası ticaret mezunları tarafından ülkemizde özel sektörde ilk olarak 2200 Türk Lirası gibi bir ücret ödenebiliyor fakat zaman içerisinde maaşlar 3000 ila 4000 Türk Lirası seviyesine çıkabiliyor. Hangi şirkette ve hangi kademede çalıştığınıza bağlı olarak kazancınızda da doğrudan değişimlerle karşılaşma durumunuz söz konusu olacaktır. Özellikle devlette memur olarak çalışmak isteyen ve KPSS’ye giren kişiler tarafından direkt olarak bu olanaklardan yararlanılabilecek şekilde, özellikle ortalama 4000 ila 5000 Türk Lirası aralığında para kazanılabiliyor.

Öğrenim görülen alanda çok yüksek sayıda mezuna ihtiyaç duyuluyor olması, hem yerel hem de yabancı firmaların bu alandaki mezunlara yüksek ücretler teklif ediyor olması, başvurabileceğiniz şirket sayısının da her geçen gün artmasına yol açıyor. Başvuruda bulunabileceğiniz, gerekli olan tüm eğitim sürecinin tamamlanmasını sağlayabileceğiniz 4 yıllık zaman diliminin ardından, mezun olur olmaz iş bulabiliyorsunuz. Bu nedenle özel ve geliri itibariyle de önemli iş kollarından biri olarak dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz